31 Ekim 2014 Cuma

ZELİHA ZELİHA BÜYÜDÜN MÜ SEN?
Doğduğunda teni pespembe,gözleri yumuk yumuktu.Misler gibi kokuyordu..Ben yarı baygın seni izledim bebeğim,seni temizlediler,tarttılar,giydirdiler,sonra bana getirdiler.Öptüm,kokladım,inanamadım...Ömrüm seni beklemekle geçmiş meğer.Şükrettim seni verene,beni anne,bizi aile yapana.Yıllar nasıl da geçti,sen üç yaşını doldurdun bile.Tam bir cimcimesin şimdi,sevgi dolu,canayakın,enerji bombası,arkadaş canlısı,annesinin gülü,babasının prensesi..Allah ömrünü hayırlı ve uzun etsin,sağlıkla yaşa,ahlakın güzel olsun,hayırlarla uğraş,hayırlı insan ol,Allah'ın sevdiği bir kul ol inşallah...


Doğum günü çocuklara güzel.O günün en mutlusu kuşkusuz Zeliha'ydı:)Doğumgünü elbisesi ve tacını ben hazırladım.Elbisesi kırmızı kadifeden.Geçen hafta kumaş pazarı için sadece bir saat ayırabildim ve Zeliha için elbiselik kumaş aradım.Tam umudumu kesip pazardan çıkacakken tezgahlardan birinde gördüm bu kumaşı.İyiki de almışım,gerçekten çok hoş bir elbise oldu.Kesimi yine pratik yaptım.Etekleri üç kat fırfırla hareketlendirdim.Yakaya da bir gül koyuverdim.
 


Doğum günü tacı fikri son anda aklıma geldi.Evdeki keçeleri kullandım,internetten fikir aldım.Hello Kitty temamız olunca tepesine de bir kedicik kondurdum.Zeliha bayıldı tacına ,okuldan gelir gelmez tacını kafasına geçiriyor:)
 

Bugün dersim yok evdeyim.Sabah haberleri izlerken ağlaya ağlaya bir hal oldum.Madende mahsur kalan işçilere,dışarda onları bekleyen analara,babalara,çocuklara ağladım,dua ettim.Hayat böyle işte,bir yanda acılar diğer yanda mutluluklar.Allah sonumuzu hayır etsin...

14 yorum:

 1. Çok yakışmış elbisesi nice yaşlara prenses, umarım acı haberlerin son bulduğu günlere uyanırız artık :(

  YanıtlayınSil
 2. Annesi ve babasıyla nice güzek yıllar dilerim Zeliha'ya ve yanaklarından öperim.Ne kadar çabuk büyüdü, Maşallah ona...

  YanıtlayınSil
 3. Rabbim hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin zelihaya
  Elbisede harika bu arada...

  YanıtlayınSil
 4. Çok tatlı olmuş maşaAllah Zeliha! :)) Rabbim hayırlı uzuun ömürler versin anne babasıyla sevdikleiyle hep beraber. elbisesi de tacı da çok hoş olmuş çok yakışmış annesi ellerine sağlık, güzel günlerde giysin inşaAllah. doğum günü kutlu olsun meleğinin. :))

  YanıtlayınSil
 5. ne güzel sıcacık bir yazı olmuş. ..Allah kızınıza uzun ömürler versin..

  YanıtlayınSil
 6. Merhaba, Allah güzel kızınızın yaşını sağlıkla mutlulukla arttırsın inşallah. Yazınızın ilk paragrafını çok duygulanarak okudum, ne güzel yazmışsınız. Allah hepimizin evlatlarına sağlık sıhhat ve salih bir kul olmayı nasip etsin, iyi doğmuş zeliha :)

  YanıtlayınSil
 7. halasının güzeline çok yakışmış elbisesi... hele o taç yok mu.. ellerin dert görmesin canım... nice mutlu yıllar kuzuma sağlıkla...

  YanıtlayınSil
 8. allah hayırlı uzun ömürler versin

  YanıtlayınSil
 9. Canım Allah mutluluğunuzu bozmaın:)Maşallh kızın çok tatlı.Allah mutlu yaşlarını göstersin:)

  YanıtlayınSil
 10. Maşallah fıstık çok tatlı olmuş:) yeni yaşı kutlu olsun, elbise yıkılıyorrrr:)

  YanıtlayınSil
 11. Maşallah cimcimeye (: Tüm sevdiklerinizle birlikte daha nice nice sağlıklı, huzurlu, başarı dolu musssmutlu senelere inşallah ((:

  YanıtlayınSil
 12. canım,
  Allah çocuklarımıza sağlıklı ömür versin, hayırlı evlat olsunlar. Zeliha'ya da uzun bir ömür dilerim.
  Sevgilerle...

  YanıtlayınSil
 13. zeliha maşallah nasılda güzel bir kız oldun . bir ömür küçük kız kardeşinle ve ailenle mutlu mesut yaşarsın inşallah.

  YanıtlayınSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Her blog yazarı gibi yorum okumaya ve cevaplamaya bayılıyorum:))