19 Ocak 2015 Pazartesi

KAR TATİLİMİZ

 
 
Herkese merhabalar!Gecenin bir vakti uzun zamandır uğramadığım bloğuma bir yazı girerek vicdanımı rahatlatayım öyle yatayım dedim:)Yazacak,paylaşacak bir sürü şey var yine.İki hafta önce yaptığımız kar tatiliyle başlayayım öyleyse.Nurbanu sultan doğmadan kısa bir tatil yapalım dedik ve daha önce Zeliha'ya hamileyken gittiğimiz Safranbolu'ya gidelim dedik.Yılbaşı tatilini fırsat bildik,düştük yola.Üstteki fotoğraf yola çıkmadan bir gün önce bizim sitenin bahçesinde çekildi.
 
 
 
Havuzbaşı kar keyfimiz:)Zeliha karla oynamaya doydu,üşüyene kadar karla oynadık,kardanadamlar yaptık.Evde bol bol karlı şarkılar söyledik...
 
 
Bu fotoğraf Bolu'da verdiğimiz moladan.Orda acayip kar vardı.İnşallah Safranbolu'da da vardır diye diye çok keyifli bir yolculuk yaptık.
 
 
Safranbolu'da bir konakta kaldık.Odamız çok güzel dekore edilmişti.Antika eşyalar,ahşap oymalı tavan,dantelli perdeler,el dokuması kilimler,köşe sedirleri...Ayrıca konağın odalarında ayakkabıyla gezilmiyordu,aynı ev gibiydi çok rahat ettik.Özellikle çocukla tatil yapınca bence bu çok büyük bir kolaylık oldu bizim için.Çok temiz ve ferah bir ortamdı.Herkese tavsiye ederim.(Bastoncular Konağı)
 
 
Odamızın penceresinden Safranbolu manzaraları...
 
 
 
 
"Bu soğukta tatil olur mu,hem de çocukla" demeyin:)Gerçekten biz keyifli zaman geçirdik.Ama bu kişiden kişiye değişir tabi.Bizim kız çok uyumludur,bizim gibi gezmeyi çok sever.Bir sırt çantası ve bir bebek arabasıyla her yere gidebilen bir aileyiz biz.Arabamız da yok henüz.Otobüs yolculuklarıyla aramız gayet iyidir.Böyle olunca sıkıntı yaşamadık çok şükür.Ama ilk kez gidecekler için bahar ve yaz aylarını tavsiye ederim.Daha cıvıl cıvıl oluyor oralar.
 
 
Fotoğraflar hep kızımla...Burası Hıdırlık tepesi...
 
 
İki günlük tatil bize iyi geldi.Sonraki hafta yine çok kar yağdı ve 5 gün tatil yaptık ama bu kez evimizde:)Haftaya da 15 tatil başlıyor.Tatile doyduk yani:))
 
Arayı çok açmadan yeni yazı girebilmeyi diliyorum.Güzel bir hafta olsun hepimize inşallah...

2 yorum:

  1. tatilin sıcağı soğuğu olmaz canım fırsatını buldun mu kaçırma :)) fıstık çok tatlı olmuş maşallah.
    tekrarları da nasip olsun sevgiler.

    YanıtlaSil
  2. memleketimizi ziyarete gelmişsiniz her yeri ayrı tarih kokuyor huzur verici biiryer geldiğinizi bilseydim misafir etmek isterdim sizi yorumlar yapmasamda sıkı takipçinizim

    YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Her blog yazarı gibi yorum okumaya ve cevaplamaya bayılıyorum:))