1 Ağustos 2011 Pazartesi

RAMAZAN GELDİ HOŞGELDİ...

Herkese hayırlı bir Ramazan ayı dileyerek başlıyorum yazıma..Ömrümüz yetti de bu Ramazan'a da kavuştuk çok şükür.Bu mübarek ayda Allah'ın rahmeti ve bereketi hepimizin üzerine olsun inşallah...Dün gece ilk sahurumuza kalktık çok şükür.Her ne kadar bu sene ben hamile olduğum için oruç tutamasam da eşimin oruçlu olması vesilesiyle her seneki düzenimiz bu sene de devam ediyor çok şükür.Dün gece heyecanla kalkıp sahur soframızı hazırladım,hafif bir kahvaltı yaptık beraberce.Sonra da televizyondan mukabele programını takip ettim,inşallah bu Ramazan da hatim yapabilirim.
Uzun zamandır yeni yazı giremedim bloguma.Çünkü sırayla memleketlerimize gittik,ailelerimizle hasret giderdik.Gittiğimiz yerlerde internet olmayınca uzunca bir ara vermek zorunda kaldım sanal aleme:)Evimize geleli birkaç gün oluyor.Bu zaman zarfında temizlik,düzen ve bebek alışverişimizdeki eksiklikleri tamamlama ile geçti.Hamileliğim şimdiye kadar hep iyi geçmişti ama bu yaz sıcakları,bir de sırt ağrıları beni mahfetti:(29.haftadayım,karnım kocaman oldu bile:)Yaklaşık 10 kilo aldım,bebeğim en son 1 kiloydu:))Doğum sonrası kilolarla biraz uğraşıcam sanırım.Olsun ,feda olsun kızıma,yeter ki o sağlıklı olsun,annesi sıkar dişini kilolarını verir nasıl olsa...Bebeğimizin odası ufak ufak şekillenmeye başladı.Yatağını,arabasını,mobilyalarını,az çok kıyafetlerini,temizlik malzemelerini,kapı süsünü,merdivenleri süslemek için renkli tülleri ve bebek şekeri için malzemeleri satın aldık.Hemen hemen hazır sayılırız..Doğuma yaklaşık 88 günüm kaldı.Bebeğim sağlıkla,kolaylıkla dünyaya gelir inşallah.Dualarımız hep onun için..
Bebeğim için yaptığım hazırlıkları kaldığım yeden anlatmaya devam edicem,şimdilik hoşçakalın:)

9 yorum:

 1. amin canım. hayırlı ramazanlar

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Filiz, hayırlı ramazanlar ve hayırlı doğumlar diliyorum. herşey gönlünce olsun . Bizde o telaşları kızımda yaşadık çok tatlı telaşlar bunlar..Allah analı babalı ve vatanına faydalı evlatlar nasip etsin.. sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Hayırlı ramazanlar canım, evinede hoşgeldinn...

  hamileliğinin güzel geçmesine çok sevindim inşallah doğumunda kolay ve çabuk geçer...

  YanıtlaSil
 4. canım sana da hayırlı ramazanlar. prensesin ve senin iyi olmanıza çok sevindim.Kısmetse az kalmış sayılı günler çok çabuk geçiyor bu günlerin tadını çıkar bol bol uyu,gez ve dinlen çocuk olduktan sonra hepsi mazide kalıyor.Rabbim hayırlı sağlıklı şekilde bebişini kucağına almayı nasip etsin.

  YanıtlaSil
 5. inşallah sağ salim kavuşuruz bebişe..... keşke yakın olsak da yardım edebilsek hazırlıklara... hayırlı ramazanlar.. dualarımız seninle..

  YanıtlaSil
 6. Şükran,amin canım herşeyin hayırlısı inşallah..

  Narish,teşekkür ederim canım,amin inşallah..

  dishekuş,haklısın canım,hayatımızın baştan sona değişeceğini biliyorum,heyecanımız da giderek artıyor:)

  Emine'cim,canım güzel dileklerin için çok teşekkür ederim..duaların yeter halası:)

  YanıtlaSil
 7. Filiz canım yazdıklarını okurken tüylerim diken diken oldu dua ette rabbim banada bebek nasip etsin hamile duası kabul olurmuş....

  hayırlı ramazanlar ayrıca...

  YanıtlaSil
 8. Oo zaman ne çabuk geçiyor!Hamileliğin çoğu gitmiş azı kalmış!Epey birşeyi de almışsınız.Ne güzel telaşlar bunlar!Allah hayırlısıyla kavuşmayı nasip etsin inşallah!
  Bu arada sana da Hayırlı Ramazanlar canım!

  YanıtlaSil
 9. 12 ayın sultanı :) Bir dahaki ramazana inşallah :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Her blog yazarı gibi yorum okumaya ve cevaplamaya bayılıyorum:))